Hatay’da 27. Dönem seçimlerinde 98 bin 649 oyla ilk kez Halkın Demokrasi Partisi’nin ilk Milletvekili seçilen Barış Atay Adliyeye HDP İl yöneticileri, ikinci sıra Milletvekili adayı Hülya Kavuk, 3. Sıra adayı Kerem Nalbant ve annesi Nihal Mengüllüoğlu ile birlikte geldi.

 

HDP’li Barış Atay Hatay Milletvekili mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı hakim Sevcan Koku’nun elinden aldı. Mazbatasını alan HDP Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu HDP Milletvekili adayları ve annesi Nihal Mengüllüoğlu ile birlikte Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Hatay Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Turan Oral, İl Seçim Kurulu Hakimleri Mehtap Karslı ve Cangül Sazak’la birlikte fotoğraf çektirdi.

 

Adliye çıkışında açıklama yapan HDP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu zorlu bir süreç ve seçimin sonunda milletvekili seçilerek mazbatasını da aldığını belirterek “Verdiğimiz mücadeleye devam edeceğiz. Fakat sıfatımız bu dönem milletvekili, yerimiz meclis olacak bu mücadelemizin bir ayağı. Toplumsal muhalefetin görülmediği, sokakta mücadelenin devam etmediği, meclisle sokağın bağının kurulamadığı mücadelenin eksik olacağını düşünüyorduk zaten, hep bunu söylüyorduk. Şimdi bu hedeflediğimiz mücadeleyi örgütlenmenin ve kurmanın vakti” dedi.