Hatay Valisi Erdal Ata, THTC (Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi) Kurucu Başkanı Emin Çakmak ile beraberindekileri İskenderun çalışma ofisinde kabul etti.

 

Ziyarette Başbakanlık Eski Müşaviri ve THTC Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Hamdi Şengel, Turizm Bakanlığı Eski Müsteşarı ve THTC İleri Aktif Yaşam Grup Başkanı Süleyman Kamil Yüceoral, THTC Güney Doğu Anadolu Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Erkan Özsavaş, THTC Ege Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Atilla Üner, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Tekinsoy ve Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Suha Caymaz hazır bulundu.

 

Vali Erdal Ata, verilen sağlık hizmetlerinin son yıllarda yakaladığı yüksek standartlar neticesinde yabancı hastaların sağlık hizmeti almak için Türkiye’yi daha çok tercih ettiklerini söyledi.

 

Vali Ata, yurtdışından Türkiye’de sağlık hizmeti alma tercihinin turizmin birçok çeşidinde hizmet veren Hatay’ın sağlık turizmi alanında da bir marka şehir haline getirebilecek potansiyele sahip olduğunun altını çizdi.

 

THTC Kurucu Başkanı Emin Çakmak ise kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür ederek, bu sektörün geliştirilmesi amacıyla yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Konsey, Vali Erdal Ata’nın ziyaretinin ardından Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a konuk oldu.