Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinde 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla coşku ve heyecan içinde gerçekleşti.

Mutluluk ve hüzne sahne olan mezuniyet törenine Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen, Genel Sekreter Doç. Dr. Erhan Yengil, il protokolü, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Tayfur Sökmen Kampüsünde düzenlenen mezuniyet töreninde bölüm ve okul birincisi İskenderunlu Sema Yücelen’e diploma ve ödüllerini Vali yardımcısı Erol Özkan ile Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya verdi.

Üniversiteyi birincilikle bitiren Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Sema Yücelen, eğitim süreci boyunca kendilerine her türlü desteği sağlayan ailesine ve öğretim üyelerine teşekkür etti.

Mezun oldukları bölümlerde dereceye giren öğrencilere temsili diplomaları ve hediyeleri verildi. Belge ve hediye takdiminin ardından mezun olan 3 bin 500 öğrencinin keplerini havaya atmasıyla coşku ve sevinç doruk noktasına ulaştı.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan, lise öğrenimi gören biri kızı, üniversitede okuyan bir oğlu bulunan anne Sema Yücelen (49), ara verdiği yükseköğrenimine yıllar sonra Mustafa Kemal Üniversitesi’nde yeniden başladı. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde okuyan ve başarılı bir öğrencilik dönemi geçiren Sema Yücelen, hem okuduğu bölümü, hem de üniversiteyi birincilikle bitirdi.

Çok güzel bir eğitim dönemi geçirerek hem bölüm hem de okul birinciliğiyle MKÜ'den mezun olan Sema Yücelen, çifte gurur yaşadığını belirterek “Eğitimin yaşı yok. Yükseköğrenimimi tamamlamak bir ukdeydi, çocuklarımı büyüttükten sonra üniversite okumaya başladım. Eğitimciler ve bizlerin de emekleriyle çok şükür bu süreci başarıyla bitirdik. Akademik kariyerimi tamamladım. Bundan sonra eğitimini akademik olarak gördüğüm resim sanatı anlamında yaptığımız ve yapacağımız birçok çalışmayı ileriki zamanlarda sergilemeyi düşünüyorum” dedi.