İskenderun Kaymakamlığı yanında sade bir törenle hizmete açılan3 S Coffee& Chocolate’de Sermin Soydan, Türk Kahvesinin yanı sıra farklı kahve lezzetleri tatmak isteyenlere çeşit imkanı sunuyor.

Eğitimini gördüğü turizm sektöründe beş yıl çalıştıktan sonra bırakıp,  hayalinin peşine koştuğu ve adını 3 S Coffee& Chocolate verdiği işletmesinin açılışına genç iş adamlarından Özler Lojistik Yönetim Kurulu üyesi Şemsettin Öz başta olmak üzere yakın eş ve dostları katıldı.

 

İşletmenin açılışında konuşan eczacı Dilan Kartal, girişimcilik ruhu taşıyan bayanların desteklenmesi gerektiğini belirterek, arkadaşı Sermin Soydan’ın işyerinin açılışını yapmaktan büyük onur duyduğunu söyledi ve hayırlı olması dileklerinde bulundu.

 

Açılış kurdelesini işadamı Şemsettin Öz, eczacı Dilan Kartal ve Erkan Ceylan birlikte kesti. Nur Organizasyon’unun üstlendiği açılışta davetlilere, 3 S Coffee& Chocolate’nın kendine has kahve çeşitleri ikram edildi.

 

HAYİLİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM      

Hayalinde işletmecilik olduğunu belirten Sermin Soydan, mutfağı ve kahve yapmayı da çok sevdiğini anlatarak “Burayı açarken Türk kahvesinden farklı kahvelerin olduğunu da göstermek istiyoruz. Bizdeki anlayış sadece Türk kahvesi var. İnsanlar artık farklı tatlar denemek istiyor. Biz de kahvedeki farklı tatları vermek için bu hizmeti vermek istedik” dedi.

Soydan, Beş temmuz Caddesi’ne seçmelerindeki nedenden de söz ederken “Burası sakin bir yer. Kalabalıktan uzak, kahvesini dinlenerek içmek isteyenlerin tercih edecekleri yer olarak düşünüyoruz. Burada aromalı, soğuk kahve, karadutlu, karamelli, Amerikano, demlenmiş filtre kahveleri vermek istiyoruz. Özellikle demlenmiş filtre kahvelerimakineden çıkarıp vereyim değil de, günlerce demlenmiş kahve yapıp sunacağız. Limonlu kahveyi de burada deneyeceğiz. Kahvenin yanında organik bitki çayları, Çizkek, kurabiye çeşitlerini de sunağız” diye konuştu.