Dün oynanan açılış karşılaşmasına Vali Rahmi Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, Defne Belediyesi Başkan Vekili Ece Altunay Önal, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, HBB daire başkanları, eski futbolcular, rahmetli Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay ve çok sayıda sporsever katıldı.

 

Maçı önce konuşan HBB Başkanı Savaş, turnuvanın; Türkiye’de 35 yıllık geçmişi olan ve en çok katılımın sağlandığı en büyük organizasyon olduğunu belirterek “Antakya grubunda 46, İskenderun grubunda 21 adet takım; her takımda 25 sporcu, 2 yönetici toplamda 1809 sporcu ve spor adamı ile bu turnuvaya başlıyoruz. Turnuva boyunca yaklaşık 350 maç yapılacak. Bizleri katılım sağlayarak yalnız bırakmayan ve onurlandıran herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Fair- Play çerçevesinde güzel maçlar ve sonuçlar beklediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, dostluk çerçevesinde 23 Temmuz’a ulaşılması, hak eden takımın kazanmasını istediğini söyledi.

 

Vali Doğan ise, tüm sporculara başarılar dileyerek “Karşılaşmaların centilmenlik içerisinde olacağına eminim, şehrimiz bunu fazlası ile hak ediyor. Her yıl düzenlenen bu turnuvaya katılan Meziyete Aksay’a teşekkür ediyor, merhum eşi Erhan Aksay’a Allah’tan rahmet diliyor ve turnuvanın başarı ile geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Başkan Savaş, Meziyet Aksay’a ve Hatay Valisi Rahmi Doğan’a çiçek takdimiyle başlayan protokol müsabakasında kırmızı ve beyaz formalı takımların fair-Play ruhuyla verdikleri mücadele beğeniyle izlendi.  

 

Hatay Valisi Doğan’ın ve Başkan Savaş’ın 2’şer gol bulduğu dostluk maçında beyaz takım mücadeleyi 4-2 kazandı. Müsabakanın sonunda katılımcılara Hatay’ın yöresel tatlarından mercimekli aş ikram edildi.