Prof. Dr Üstün Dökmen‘in yazdığı ilk oyun olma özelliğini taşıyan “Komşu Köyün Delisi” yıllardır muhtar olan Halis Ağa’nın tekrar seçilebilmek için köyüne deli getirme vaadi etrafında döner ve olaylar gelişir. Rakiplerini saf dışı bırakabilmek için “Her köyün delisi var, bizim de olsun” diyen Halis Ağa gazeteye “Bir Deli Aranıyor” diye ilan verir. Genç bir psikolji öğrencisi olan Tolga da bitirme tezine yardımcı olması için ilana cevap verir ve köyde Deli Hamdi olarak görev yapmaya başlar. Bundan sonra köyde olup biten her şey Deli Hamdi’nin etrafında döner.

 

İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tiyatro grubu da Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Korhan Orhan'ın yönetmenliğinde ‘Komşu köyün delisi’ adlı oyunu 35’i oyuncu, 5’i sahne arkası ekibinden oluşan 40 kişilik kadro hummalı çalışmanın ardından seyirciyle buluştu.

 

İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tiyatro grubu öğrencileri Tosçelik Fen Lisesi çok amaçlı salonunda ilk kez seyircinin karşısına çıktı. 9 perdelik ‘Komşu köyün delisi’ oyununu sahneleyen 40 kişilik tiyatro ekibi gösterdikleri performansla izleyenlerden tam not alırken, her anı adeta kahkaha tufanı yaratan oyun büyük alkış aldı.