65 Yaş üstü İskenderun Lisesi Mezunları İskenderun toplantısı 20 Nisan Cumartesi günü saat 10.00 okul ziyaretiyle başlayacak. Eski Okullarında bir araya gelecek olan Liseliler okullarında özlem giderdikten sonra, öğle den sonra saat 17.00 de İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda kendi aralarında söyleşi ve değerlendirme toplantısında İskenderun Lisesinin dünü, bugünü ve yarını konusunda konuşmalar yapacaklar.

Aynı gün akşamüzeri Petek Mutfak’ta birlikte yemek planlayan İskenderun Lisesi 65 Yaş Üstü Mezunları 21 Nisan 2019 günü de Samandağı-Antakya Gezisine katılacaklar. Şehir dışından gelen yaklaşık 60 kadar eski mezunun İskenderun’da yaşayan arkadaşları ile iki günlük buluşmalarının ardından yaşadıkları kentlere dönmeleri bekleniyor.

Altmış beş yaş üstü İskenderun Lisesi Mezunları adına açıklama yapan Yeminli Mali Müşavir Zafer Kutlu, eski bir İskenderun Lisesi mezunu, sınıf arkadaşlarla, dönem arkadaşları, yaşayan hocalarla mümkün oldukça bir araya gelip anıları paylaştıklarını, dostlukları geliştirdiklerini söyledi.

65 yaş mezunlar buluşma organizasyonunda mevcut liseye gelerek eski sınıfları sıraları, gençliği bulmaya çalıştıklarını belirten Zafer Kutlu “Bizlere emeği geçen öğretmenlerimize, aynı okulda emek veren diğer ve bize göre daha genç öğretmenlerimize bu eğitim yuvasında verdikleri hizmetleri için teşekkürlerimizi iletme fırsatı buluyoruz. Sonsuzluğa giden öğretmenlerimizi şükran duygularımızla anıyoruz. Yıllardır birbirini göremeyen dostları bir araya getiriyoruz” dedi.