Altmış beş yaş üstü İskenderun Liseli Mezunlar yıllar sonra sıralarında eğitim gördükleri, her anı hafızalarında halen tazeliğini koruyan okullarında buluştular.

Buluşmanın organizatörlerinden Yeminli Mali Müşavir Zafer Kutlu, hatırlanamaz halini görmekten tarihin yok oluşuna şahitlik etmekten çok mahcup olduklarını ve çok utandıklarını söyledi.

Şehir dışından gelen çok sayıda arkadaşlarının bulunduğunu belirten Kutlu “İskenderun lisesi on binlerce mezun vermiş, kentin kültürüne, tarihine katkı vermiş bir okul. Bu böyle olmamalıydı. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışacağız, bu konuda farkındalık, okulun toparlanması konusunda bir şeyler yapmaya çalışacağız” dedi.

Dışarıda olanların ilgisinin burada oturanlardan daha fazla olduğunu belirten 65 yaş üstü mezunu Liseliler okullarında özlem giderdikten sonra, öğle den sonra saat 17.00 de İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda kendi aralarında söyleşi ve değerlendirme toplantısında İskenderun Lisesinin dünü, bugünü ve yarını konusunda konuştular.