Kutlamalar Atatürk Anıtı'na ilçe  Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenginin konması saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla birlikte göndere bayrak çekilmesi ile başladı. İnönü Caddesindeki kutlama alanında Kaymakam Murat Bulacak ve Belediye Başkanı Fadıl Keskin 'in öğrencilerin ve halkın bayramının kutlamasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Toksoy günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 

Okulların folklor ve Kafkas ekiplerinin gösterilerinin ardından hafta nedeniyle okullarda yapılan Şiir kompozisyon ve spor müsabakalarında dereceyle girenlerin ödülleri verildi.

 

Törenlere Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Yüzbaşı Mehmet Birol, Cumhuriyet Başsavcısı İhsan Türkoğlu, İskenderun Teknik Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bahattin Gözü Benli, Siyasi Parti Başkanları, Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

İlk Kurşun İlköğretim Okulu, Karahasan Paşa Ortaokulu’ nun güzel gösterilerinin yanı sıra İlçede misafir olarak bulunan Polonya, Litvanya, Fransa, Bulgaristan’dan gelen Üniversite ve Lise öğrencilerinin gösterileri de kutlamalara renk kattı.