Sanayi Aşevinde düzenlenen Genel Kuruluna, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Esnaf Oda başkanları, dernek yönetim kurulu üyeleri ve sanayi esnafları katılım gösterdi.

 

SANAYİ ESNAFI  AÇIKGÖZ’E VE YÖNETİMİNE TAM DESTEK VERDİ

Divan kurulu ve gündemdeki maddelerin görüşüldüğü Genel  kurulda İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Ben, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin bütün çalışmalarında yer aldım ve elimden geldiğince sizlerin müşterek ihtiyaçlarının karşılanması noktasında Oda olarak yapmamız gereken ne varsa çözüm üretmenin gayreti içerisinde olduk. Bu günden sonra da aynı düşünceyle her zaman Ticaret Odası olarak yanınızda olduğumuzu da belirtmek isterim”dedi.

 

En son alınan yerin belirlenmesinde az da olsa katkılarının olduğunu söyleyen Yılmaz, İTSO olarak gerek bakanlık gerekse bürokrasi nezdinde girişimlerinin olduğunu yeni sitenin imarı ile modern tesislerin bölge ekonomisine daha çağdaş hizmet edebileceğini söyledi.

 

İbrahim Açıkgöz ve yönetim kuruluna hayırlı olsun temennisinde bulunan Yılmaz, yeni dönemde başarılar diledi.

 

İTSO’nun çalışmalarında her zaman yanlarında olduğunu söyleyen İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı İbrahim Açıkgöz, hayırlı hizmetler vermek amacında olduklarını, üye sayılarını 600-800 çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

 

HEDEFİMİZ TÜM SANAYİ ESNAFIMIZ İLE BİRLİKTE GÜÇ BİRLİĞİ OLUŞTURMAKTIR

Hedeflerinin tüm sanayi esnafı ile güç birliği oluşturmak olduğunu söyleyen Açıkgöz; “Yerleşim yerleri alanı içerisinde kalmış sanayi sitesi içerisinde kalmış sanayi alanlarının planlı sanayi alanlarına taşınması için Sanayi Sitesi Yapı kooperatifleriyle Özel İdareleri yoksa Büyükşehir Belediyeleri veya belediyelerce yapılacak sanayi sitelerinde alt yapı, üst yapı yatırımları tamamlanıncaya kadar, idare ve sosyal tesis binaları, arsa bedeli, mülkiyetinin edilmesi masraflarının mimarlık ve mühendislik hizmetinin taşınma masrafları dahil krediyle desteklenecektir ve bu bakanlığın kontrolünde olacağı söyleniyor” dedi. Açıkgöz, kendilerinin de bu yönde çalışmalarını sürdürdüklerini ve çok önemeli gelişmelerin olduğunun müjdesini verdi. 

 

İTSO yönetimine katkılarından dolayı teşekkür eden Açıkgöz “Kooperatifimize sahip çıkalım” dedi.

 

Dilek ve temenniler, kooperatifin Genel gelir giderlerinin okunması, faaliyetlerinin anlatılması ve gündemde görüşülen maddeler oy birliğiyle kabul edildi.

 

İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatif Başkanı İbrahim Açıkgöz yeniden Başkan seçildi. Genel kurul şu isimlerden oluştu :

 

Mehmet Zorla, Vecih Altun, Cemil Bilgin, Hasib Yılıdırım, Fuat Yetimoğlu ve İbrahim Parmaksız. Denetim Kurulu ise; Mehmet Fatih Kandilli, Josef Hurioğlu ve Salih Cücük