TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin kentindeki PKK/KCK-PYD/YPG-DEAŞ'lı teröristlere karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehidi Uzman Çavuş Selim Vurdal İskenderun’da toprağa verildi.

 

Hatay’ın Hassa ilçesinde sınır karakoluna YPG-PKK’lı teröristler tarafından yapılan hain saldırıda şehit olan Uzman Çavuş 25 yaşındaki Selim Vurdal’ın naaşı Şehidin cenazesi ilk olarak Karayılan Mahallesi'ndeki evine getirildi. Baba evinde helallik alındı.

 

Hatay'ın Hassa ilçesinde sınır karakoluna YPG-PKK'lı teröristler tarafından yapılan hain saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Selim Vurdal'ın naaşı, İskenderun Karayılan Mahallesi'ndeki baba evine getirilerek helallik alındı. Annesi Nuran Vurdal, bekar olan oğlunun naaşını damatlıkla karşıladı.

 

Burada helallik alınmasının ardından bekar olan Uzman Çavuş Selim Vurdal için evinin yakınındaki caddede uğurlama töreni düzenlendi.

 

Törene Hatay Valisi Erdal Ata, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ile şehidin annesi Nuran Vurdal, kardeşleri, yakınları ve çok sayıda kişi katıldı.

 

Şehidin babası Ahmet Vurdal'ın da bir süre önce yaşamını yitirdiği öğrenildi. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Selim Vurdal'ın cenazesi götürüldüğü Karayılan Mezarlığı'nda dualar ve gözyaşları içinde toprağa verildi.