Suriye’nin Afrin bölgesinde yuvalanan terör odaklarına yönelik başlatılan zeytin dalı harekâtında Türk Silahlı Kuvvetleri personeli insani açıdan da verdiği mücadele ile de dikkat çekiyor.  

 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 11 gündür sürdürdüğü Zeytin dalı harekatında terör yuvalarını birer birer dağıtan Mehmetçik, zorlu mücadele içerisinde Afrin’de ateş hattı yakınlarında birçok perişan aileye de merhamet ve yardım elini uzatıyor.

 

Dünyanın savaşçı en güçlü ordusu olarak nam salmış Türk Silahlı Kuvvetleri düşmana korku, mazluma hep kol kanat geren, güven ve huzur veren özelliğini gittiği her yere götürdü. Daha önce Kore’de, Kıbrıs’ta Bosna ve Kosova’da, Irak’ta son olarak da Suriye’nin Afrin bölgesinde Mehmetçik sivil halka yardım elini uzatarak düşmana korku, dosta güven, huzur veren yönünü gösterdi.    

 

Terör örgütü Türk Silahlı Kuvvetleri, harekatın başlamasıyla birlikte Suriye’nin Afrin bölgesine giren Mehmetçik yerel halkın huzur ve güvenliği için de çalışmalarını sürdürüyor. Zorlu kış şartları, terörün yaşam alanlarını daralttığı yerel halkın birçok ihtiyacına katkı vermeye çalışan Mehmetçik yeri geldiğinde üşüyen bir çocuğu parkasıyla ısıtıyor, yeri geldiğinde kendi iaşesinden yerel halkala bir somun ekmeği paylaşıyor.    

 

Mehmetçik Afrin’de, çocukları ve kocası terör örgütü tarafından öldürülen yaşlı bir teyzeye sahip çıkarak bölge halkına kendi kumanyalarını dağıtarak merhamet elini uzatmasıyla takdir topluyor.

 

Hataylı Askeri personelin de aralarına bulunduğu bir grup Mehmetçik Suriye’deki bu asil davranışıyla bir kez daha dünyaya insanlık dersi veriliyor.