İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekilliği görevlerinde de bulunan sanayici iş insanı Merhum Ahmet Göçmen için mezarı başında düzenlenen Hatm-ı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve anma töreni gerçekleştirildi.

Geçirdiği ani kalp krizi sonrası tüm müdahalelere rağmen 14 Haziran 2011 tarihinde yaşama veda eden Ahmet Göçmen, ailesini, çalışanlarını ve tüm severlerini yasa boğmuştu. Ardında Türkiye’nin ve Dünya’nın en önemli markalarından ASAŞ Filtre gibi önemli bir miras bırakan, fikirleri, değerleri, evlatları ve ailesi tarafından korunan Merhum Ahmet Göçmen, çalışanlarına verdiği önem, sosyal sorumluluk projelerine katkıları, Hatay ile Türkiye’nin kalkınması için verdiği mücadelesiyle de tanınıyordu.

Merhum Ahmet Göçmen’in ailesine ve çalışanlarına bıraktığı önemli mirası Türkiye’nin ve Dünya’nın saygın filtre markalarından ASAŞ Filtre, evlatları tarafından geliştirildi, büyütüldü ve çok daha yükseklere çıkarıldı. 

Karaağaç Asri Mezarlığı’nda Merhum Ahmet Göçmen’in ebediyete göçüşünün 8’nci yıl dönümü nedeniyle mezarı başında okutulan Hatm-ı Kur’an-ı Kerim tilavetine Arsuz Kaymakamı Musa Sarı da katıldı.

Ayrıca anma etkinliğinde Merhum Ahmet Göçmen’in eşi Suat Göçmen, evlatları Zeki Göçmen, Gökhan Göçmen, Nazan Göçmen, damadı Adnan Çalışkan, gelini Selda Göçmen, torunları Ahmet Göçmen ve Suat Göçmen ile Asaş Filtre yöneticileri, işadamları, spor dünyasından temsilciler, basın mensupları akrabaları, aile dostları hazır bulundu.