Çilek Çocuk Akademi İsdemir şubesi tarafından düzenlenen programa öğrencilerin aileleri de katıldı. Minik öğrencilerin sahneye gelmesiyle başlayan mezuniyet töreninde ilk olarak öğrenciler cumhuriyet valsi gösterisini yaptı. Rep dansı ile devam eden gösterilerin sonunda ise öğrenciler keplerini alkışlarla havaya attı.

 

Dörtyol şubesi Halk Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde ise Şube Müdürü Sena Zekiye Aydın kısa bir konuşma yaparak velilere çocuklarıyla ilgili bilgiler verdi. Aydın; “Bir yıl çocuklarınız bizimle birlikte çok güzel zaman geçirdiler gerçekten onlar hayata iyi bir başlangıç yapacaklar “ diye konuştu.

 

Dörtyol şubesinin öğrencileri de ailelerine gösterilerini sergileyerek onların beğenisini kazandı. Çocukların bir birinden güzel gösterileri sonrasında mezun olan çocuklar da keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı. Öğrenciler ise gösteri sonrasında bina dışında dilek balonlarını gök yüzüne bıraktı.

 

Son olarak İskenderun Merkez de gerçekleştirilen mezuniyet törenine katılan aileler çocuklarının bu mutlu günün de duygu dolu anlar yaşandı. Çocuklara cumhuriyetin temel değerlerini öğreten ve daha iyi bir gelecek için mücadele etmeleri konusunda iyi bir eğitim alan minik öğrenciler, yaptıkları gösterilerle başta öğretmenleri olmak üzere tüm aileler gösterileri heyacanla izledi.

 

Yapılan tüm gösterilere Çilek Çocuk Akademi kurumunda gerçekleştirilen yılsonu gösterilerine kurucu Saadet Özmen ve Lütfiye Temel de katılarak mezun olan öğrencilere başarılar diledi.