AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç'ın görevden ayrılmasının ardından bir süredir boşta olan AK Parti İl Başkanlığı'na Genel merkezin atadığı İbrahim Güler İl teşkilatında ilk istişare toplantısına katıldı.

 

Geçen ay, AK Parti Genel Merkeze davet edilip mülakata alınan 5 isim arasında yer alan İbrahim Güler, Ak Parti Genel Merkezi tarafından dün Hatay İl Başkanı olarak görevlendirilmişti.

 

Genel Başkan yardımcısı Mustafa Ataş’ten mazbatasını alarak Hatay AK Parti il başkanlığına atanan İbrahim Güler bugün Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Teşkilatın değerli Mensuplarıyla birlikte buluşma toplantısı gerçekleştirdi. Ak Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Adem Yeşildağ’ın da birer konuşma yaptığı toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

 

Ak Parti İl Başkanlığına atanan Güler, kendisine gösterilen ilgiye, gerek sosyal medyadan, gerekse çeşitli iletişim araçlarından yapılan tebriklere teşekkür ederek teslim aldığı bayrağı daha yukarlara taşımak için Hatay’da partinin tüm kurullarıyla birlikte koordineli bir çalışma yürüteceklerini ifade etti.

 

KIRMIZI ÇİZGİMİZ ERDOĞAN

Her zamankinden daha fazla sorumluluk taşımak zorunda olduklarını ifade eden AK Parti Genel Merkezi’nce Hatay İl Başkanlığı’na atanan İbrahim Güler, “İşimiz vaktimizden çok daha fazla. Yükümüz ağır, hedefimiz kutlu ve büyük. Çizgimiz Ak Parti. Kırımızı çizgimiz ise Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu çizgide duran herkes bizim başımızın tacı olacaktır. Tek yumruk, ortak akıl, istişare ve milletvekilimizle, belediye başkanlarımızla, tüm teşkilatlarımızla Hatay’da tutmadık el, çalmadık kapı, girmedik gönül kalmayana kadar durmak, duraksamak bize haram” dedi.

 

KODUMUZ 15 TEMMUZ BİLİNCİNİ DİRİ VE DİRAYETLİ TUTMAK

AK Parti davasının milletin kendisi olduğunu vurgulayan İl Başkanı İbrahim Güler şunları kaydetti: “AK Parti davası, milletin ta kendisi olduğuna 15 Temmuz gecesi tekrar şahit olduk, şehadet ettik. Sorumluluğumuzun en büyük kodu, 15 Temmuz bilincini diri ve dirayetli tutmaktır. FETÖ hainleri ile mücadeleden geri kalmadan devam edeceğiz ve unutmayacağız. Biz 15 Temmuz’u unutmayacağız. Ne o hainlerin yaptıklarını unutacağız ne de o hain darbeye direnen kahramanları unutacağız ve bunun hesabını her zaman yapacağız.”

 

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Güler daha sonra İl Teşkilatında İlçe Başkanlarıyla da bir toplantı gerçekleştirerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.