Genel seçimlerde Ak Parti Milletvekili adayı olan Av. Abdülkerim Güven 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de İskenderun Belediye Başkanlığına aday olabilmek için İlçe Teşkilatında başvuru formu doldurdu. Ak Parti İskenderun İlçe teşkilatı başkanı Bestami Bilgili, 2019 Yerel seçimleri için ilk adaylık başvurusunu Abdülkerim Güven’den teslim aldı.

 

Av. Abdülkerim Güven’in parti içerisinde büyümüş tozunu yutmuş, bir kişi olduğunu belirterek çıkmış olduğu bu kutsal hizmet yolunda başarılar dileyen Ak Parti İlçe Başkanı Bestami Bilgili, yerel seçimlerde İskenderun ve Hatay’ın tüm ilçelerini kazanarak Genel başkanlarının yanına çıkıp ‘Emirlerinizi yerine getirdik’ diyeceklerini söyledi.  

 

Ak Parti İlçe teşkilatına ekibiyle birlikte gelen Belediye başkan aday adayı Av. Abdülkerim Güven Partisinin kurucu gençlik kollarından buyana siyasetin içerisinde yer aldığını belirterek “Biz her daim partimizin hizmetinde ve emrinde çalışan kişileriz, amacımız davadır. Kurucu gençlik kollarında ilk görev aldım. İhtiyaç olduğu her daim aday oldum ve parti için çalıştım. Bugün inşallah adaylık başvurumu teslim ediyorum. Partim, İskenderun için hayırlı bir karar verecektir. Hayırlıysa Allah nasip etsin” diye konuştu.