Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB), Hatay'ın ihracatını, ekonomi yazarları ile masaya yatırıyor.

AKAMİB Antakya'da 28 Aralık 2017 tarihinde Erol Bilecik Kongre Merkezi'nde 'İhracat ve Hatay Paneli' düzenleyecek. Panelde, mevcut ekonomik durum değerlendirilirken, Hatay ve bölge için ekonomik olarak öne çıkan ve çıkarılması gerekenler, ekonomi ve politik konular Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Vahap Munyar, Dünya Gazetesi Ekonomi Yazarı Hakan Güldağ ve Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Şeref Oğuz tarafından ele alınacak.

Programın devamında da "Gümrükte Sık Rastlanan Hatalar" ve "Ar-Ge ve Tasarım Desteği" konuları ele alınacak.

AKAMİB Başkanı Bülent Aymen, Kayseri'de yoğun katılım ile tamamlanan programın Hatay'dan sonra Adana ve Mersin'de de gerçekleştirileceğini belirtti.

Aymen, “ Firmalar bu paneli değerlendirmeliler. Yeni yayınlanan Ar-Ge ve Tasarım Desteği, yönetmeliği değişen Fuar Destekleri ve gümrük işlemlerinde sıklıkla yaşanan problemlerin ve çözüm önerilerine yer verilecek. Tüm ihracatçılarımıza daha iyi hizmet verebilmek ve sorunlara birlikte çözümler üretmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.