Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde bir bankanın para nakil aracına silahlı saldırıda 2 kişi yaralandı. Kaçan saldırganların paraları alma girişiminin başarısızlıkla sonuçlandığı belirlendi. 

 

İlçenin Sakarya Mahallesi 273 sokak üzerinde Özel bir şirkete ait para taşıma aracını motosikletli iki maskeli kişi saldırdı. Silahlı saldırıda araç içerisindeki güvenlik görevlisi ve şoför yaralandı. Güvenlik görevlisinin saldırganlara karşılık vermesi nedeniyle araçtan para kasalarını alamadan iki kişi kayıplara karıştı.Bankaların para naklinde hizmet veren özel bir şirkete ait 34 ZG 0493 plakalı minibüs, saat 08.00 sıralarında Akbağlar'dan geçerken tenha bir noktada motosikletli ve maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı. Araçta bulunan 2 görevli yaralanıp hastaneye kaldırıldı. Maskeli soyguncular ise motosikletle kaçıp izlerini kaybettirdi.

 

PARAYI ALAMADAN KAÇTILAR!

Hatay'ın İskenderun ilçesinde motosikletli 2 kişinin, para taşıyan özel şirkete ait zırhlı aracına pompalı tüfekle gerçekleştirdiği soygun girişiminde soyguncuların parayı alamadan kaçtıkları ortaya çıktı.

 

İskenderun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan güvenlik görevlisi Menderes Zont ile aracın sürücüsü Mahmut Yavuz’un sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili olarak saldırıya uğrayan iki görevlinin ifadeleri doğrultusunda harekete geçerek kentte soyguncuları yakalamaya çalışıyor.