CHP İskenderun teşkilat binasındaki toplantıda Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, yönetimi ve partililerin de hazır bulundu.

 

Milletvekili Suzan Şahin, İskenderun Belediyesine başkan adaylığı konusunda çok zengin olduklarının altını çizerek “Ciddi başvurular var. Her biri bizi biraz daha onurlandırıyor. İskenderun’u yönetmeye talip vizyon sahibi dava ve sevda insanı birçok arkadaşımız yola çıktı. Her biri belediye başkanı olmaya yakışır arkadaşlarımız başvurdu. Ama hepimiz kazanmak istiyoruz. Bu yönde kamuoyu yoklaması yaptıracağız. Bu yönde doğru olan yöntemle, en çok oy alabilecek adayımızı belirleyeceğiz ama hepimiz arkasında duracağız” dedi.

 

İskenderun Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Av. Nalan Akkülah, hayatında hiçbir döneminde olmadığı kadar çok kirli bir ortamda yaşadığına dikkat çekerek “Yerler çöp içinde, kaldırımlar esnafın döktüğü yağlar içinde. Onun için bir kadın olarak ben de elimi taşın altına koysam, bireyler yapabilirim. Yeşil alanlarımız yok, son derece azaldı. Bu Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal devlet anlayışının bir yansımasıdır; toplumsal çıkar, şeffaflık ve denetime açıklık. Eğer biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu yönetimi alırsak, tabi ki bu ilkeler çerçevesinde şehri yöneteceğiz” diye konuştu.

 

Ayrıca bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisinin belediye başkanlarının İskenderun’a çok güzel eserler bıraktığını hatırlatan Akkülah “Ülkemizde artık; ‘yol yap, kaldırım yap, onu sök, bunu kaz’ bu işler bitti. Artık günümüzde sosyal belirleyicilik diye bir kavram var. İnsan odaklı, insana dokunan belirleyicilik anlayışıdır. Bunun içinde biz öncelikli olarak kadınlarımızı ele alacağız” şeklinde konuştu.