Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya Garnizon Komutanı, Belediye Başkan Yardımcısı, Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Sağlık Müdürlüğü temsilcileri Kaymakam Musa Sarı Başkanlığında bir araya geldi.

 

Trafik ve diğer hususlara ilişkin tedbirlerin masaya yatırıldığı bir toplantıda trafiğin rahatlatılması adına tek yöne çevrilmesi gereken yollar, park yerleri, açık yerlerdeki müzik yayınları, tütün mamulleri tüketimi, genel asayişe ve hırsızlık olaylarının önlenmesine dair alınabilecek tedbirler kararlaştırıldı.

 

Kaymakam Sarı, bir sayfiye şehri olan Arsuz’un özellikle yaz sezonunda gelen misafirlere en iyi hizmeti sunabilmek adına, huzur ortamı içerisinde tatillerini geçirebilmeleri için gerekli her türlü tedbiri aldıklarını kaydetti.

 

Kurumlar arası koordinasyonun sağlandığını, kurumların gerekirse 24 saat hizmet esasına göre halkın ve misafirlerin hizmetinde olacağını ifade eden Kaymakam Sarı, “Bu sezonda misafirlerimizi çok canlı bir Arsuz’un bekleyecek. İlçemizin tanıtım anlamında hak ettiği yere ulaşma noktasında hızla ilerleme kaydetti, bu noktada emeği geçen herkesi kutlarım. Bunda kamu görevlerinin yanı sıra yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, siyasi partilerin ve tüm halkın topyekün verdikleri desteğin etkili olduğunu düşünüyorum” dedi.