Yaklaşık bir ay önce aniden, şiddetli baş ağrısı görülen ve vücudunun sol tarafında güç kaybı oluşan 5 aylık hamile Hatice Altınöz (23), üniversite hastanesine sevk edildi. Yapılan tetkikler sonucu beyninde tümör tespit edilen Altınöz, Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Çeliker’in gerçekleştirdiği başarılı operasyonun sonucunda sağlığına kavuştu.

 

Op. Dr. Özkan Çeliker,Ameliyat sonrası bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Kendilerine başvuran hastanın tetkikleri sonucu beyninde tümör tespit ettiklerini ifade eden Çeliker; “Beş aylık hamile hastamızı onkoloji konseyinde değerlendirmeye aldık. Gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, hastamızın bebeğini de koruyacak şekilde ameliyatına karar verdik. Nöronavigasyon cihazıyla hedefe yönelik küçük kesi açılarak, tümör dokumuzu subtotal olarak çıkardık. Bu yöntem sayesinde, beynin derin bölgesinde bulunan tümörleri, çevre dokulara zarar vermeden çıkarmak mümkün olabiliyor. Patoloji sonucuna göre, hastamızın gebeliğinin 32. haftasında radyoterapi ve kemoterapi almasını sağlayacağız. Şuan hastamızın gebelik dönemi sağlıklı bir şekilde devam ediyor” şeklinde açıklama yaptı.

 

Yaşadığı sıkıntılı günleri anlatan Hatice Altınöz ameliyat zamanı beynindeki tümörden haberi olduğunu, doktoru sayesinde gerçekleştirilen başarılı operasyon ile şu anda bebeğinin ve kendinin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Dört ay sonra oğlunu kucağına alacak olmanın  heyecanını yaşadığını ifade eden Hatice Altınöz, doktoru Çeliker’e ve Gelişim Hastanesi personeline teşekkür etti.