İftar programına Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, hayırsever işadamı ve Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recep Atakaş, hayırsever Naciye Düzen, çocukları Suna ve Oktay Tekin kardeşler, Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı ünlü sanatçı Fulden Uras da katıldı.

 

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz’ün çabalarıyla çok sayıda bilet alarak destek veren konuğun ‘kelebek hastası’ çocuklara katkı sağladığı iftar programı Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

 

İYİLİK PAHALI BİR ŞEY DEĞİL

Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz, kelebek hastası çocukların medikal desteğe ihtiyacı olduğunu ve bu organizasyonla onlara bir nebze de olsa katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

 

Geçen yıl hayata veda eden okul öğretmenlerinden Çiğdem Işık’ın yardımsever ve iyiliksever yönlerinden de bahseden Anaokulu Müdürü Gündüz, “O her zaman kelebek hastası çocuklara destek olmayı amaçladı ve Çiğdem öğretmen bize bu noktada yol gösterici oldu. Çiğdem Işık’ı rahmetle anıyoruz. Katılımlarından ve iftar programına desteklerinden ötürü tüm misafirlere de teşekkür ediyorum” dedi.

 

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da, böyle güzel ve anlamlı etkinlikten ötürü emeği geçenleri kutladı.

 

Kaymakam İskender Yönden de, bu tür etkinliklerin toplumdaki dayanışmayı güçlendirdiğini belirterek, kelebek hastası çocuklar yararına gerçekleştirilen bu tür organizasyonların toplumun geneline yayılmasını temenni etti.

ATAKAŞ’A TEŞEKKÜR

Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı Fulden Uras da, hayırsever işadamı Recep Atakaş’ın hem bu organizasyona hem de kelebek hastası çocuklara geçmiş dönemde de ciddi katkılar sağladığını hatırlatarak, hayırsever işadamı Recep Atakaş’a teşekkür etti. Uras, ayrıca kelebek hastası çocuklara yapılan katkılarla alınan kremlerin onların 3-4 gün rahatlamalarını sağladığını, herkesi kelebek hastası çocuklar konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

 

KATKIYA PLAKET

Hayır için düzenlenen İftar Programında hayırsever işadamı Recep Atakaş, kendisine teşekkür plaketi takdim eden Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı Fulden Uras’a hediye sundu. Ayrıca İskenderun Kaymakamı İskender Yönden de Uras’a plaket verdi. Hayırsever Naciye Düzen’e plaketini İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı sundu. Yükseliş Koleji Müdürü Aykut Davut Öktem de plaketini İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in elinden aldı. Anaokulunun başarılı öğretmenlerinden merhum Çiğdem Işık’ın anne ve babasına da plaket takdim edildi. Naciye Suna Oktay Tekin Anaokulu Müdürü Hüseyin Gündüz’e plaketini Kelebek Çocuklar Derneği Başkanı Fulden Uras verdi.