Ziyaretçilerin ‘’Hayırlı Olsun’’ faslı sonrası sohbet, Hassa  Amanos Tünel Projesi ile devam ediyor. Projenin fikir babası Hatay Ak Parti milletvekili H.Bayram Türkoğlu proje ihalesinin tamamlandığını, tünel güzergahında bulunan Hassa’nın köylerinde zemin etüdü ile ilgili sondaj çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Türkoğlu;“İnşallah,yakın zamanda yapım ihalesi projesini de gerçekleştirerek Hatay halkıyla, ilk kazmayı ,Amanos eteklerine vuracağız” dedi.

 

Mığır Kot farkının da teknik olarak hesaplanmak suretiyle uygun olması durumunda, tünel projesine demiryolu projesinin de dahil edilebileceğini sözlerine ekleyen Türkoğlu projenin hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

 

Artık projelerin konuşulması gerektiğine değinen Hatay Ak parti milletvekili Hüseyin Yayman ise, Projelerin konuşulması gerektiğini vurgulayarak; “ Hatay halkı bundan böyle geleneksel  siyaseti bir kenara bırakıp, fikirlerin tartışıldığı, projelerin sunulduğu, bir siyasi yapı geliştirmeliyiz. Yeni Türkiye şartlarında çok çalışma ve gayret etmenin önemine vurgu yaparak, artık tayın ,torpil ve şikayet eksenine dayalı politikaların iflas ettiğini belirterek, pozitif fikirlerin yer aldığı, STK ların rol aldığı,çılgın projelerin konuşulduğu bir siyaset geliştirmek zorundayız”şeklinde açıklama yaptı.

 

Yayman, Hatay projeleri hakkında bilgi vererek; “ Hassa Amanos Tüneli, Hassa Organize Sanayi, Yoluklar Göleti, Menzelet Barajı, Kapalı Çarşı projesi  vb bizim yol haritamız olmalı”diye konuştu.