Arsuz Ela Luxury Otel’de düzenlenen genel kurul toplantısına Kaymakam Musa Sarı, Belediye Başkanı Asaf Güven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, İlçe Tapu Müdürü Ayhan Duran, CHP İlçe Başkanı Av. Faik Çekin,

Arsuz Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Arslan, ADD Şube Başkanı Sinan Tutar, Gözcüler Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Mehmet Horuz, Gökpınar Zeytindalı Derneği Başkanı Serdar Gökpınar, DASİFED Başkan Vekili Belgin Tokdemir Ünal, Hatay KAGİD Başkanı Tuban Güçlü, HATBORU A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kılıçlar, İSSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Müfit Tennioğlu ve dernek üyeleri katıldı.

 

Divan başkanlığını Mehmet Kılıçlar, divan kâtipliğine DASİFED Başkan Vekili Belgin Tokdemir Ünal ile Tuncay Uzuntel’in seçildiği Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Faaliyet raporunun okunmasının ardından konuşan Başkan Ağır geleneksel yürüyüşlerinin 4. dönemine adım atmaya hazırlandıklarını söyledi.

 

Başkan Ağır, ARİAD (Arsuz İşadamları Derneği)’nin hakkın, hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın, güvenin, refahın, mutluluğun sağlandığı, tarihe, topluma mal olmuş, mahalli, evrensel değerlerin korunduğu, gözetildiği; kendi içinde bütün, bölgesinde etkin, dünyada saygın bir Türkiye için yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının, kurdukları bir iş adamları derneği olduğunu vurguladı.

 

ARİAD olarak pek çok etkinliğe imza attıklarının altını çizen Başkan Ağır “Eğitime, gençlerimize, okullarımıza, öğrencilerimize destek olduk. Turizm cenneti olan ilçemizde tüm devlet kurum ve kuruluşları, STK’lar ve belediyemizle her zaman dayanışma içerisinde olduk, bundan sonrada olacağız. Sorumluluğumuzun bilinciyle gerçekleştirdiğimiz sosyal projelerimizle eğitime, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize desteklerimiz devam etmektedir. İlçemizin kalkınması, turizmin gelişmesi için festivallere katkı sunmaya devam edeceğiz. Toplumsal sorumluluğumuzu eksiksiz yerine getirmeye çalıştık. Kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attık. ARİAD hedeflerine taviz vermeden yoluna devam etmektedir. Eksik bıraktıklarımızı tamamlayacağız, büyük bir dayanışma örneği sergileyerek derneğimizi geleceğe hazırlayacağız” diye konuştu.

Genel Kurulda ayrıca Arsuz İşadamları Derneği, alınan kararla isim değişikliği de gerçekleştirerek ‘Arsuz İş İnsanları Derneği’ adını aldı.

Tek listeyle yapılan seçimde yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Adnan Ağır, Kerem Özdemir, Abdulhamit Kirmitçi, Nevzat Korkmaz, Emir Aracı, Nihat Kaya, Raif Gökmeydan, Sima Sakaroğlu, Tuğba Kara, Metin Ağır, Gökhan Tutar, Akın Ceritbinmez, Yusuf Gül, İlker Canımoğlu, Atakan İnan.

   

Denetleme kurulunda ise şu isimler yer aldı: Edip Övül Elmacı, Şirin Mercan ve Erkan Horuz.

 

Kaymakam Musa Sarı da, yeni adıyla Arsuz İş İnsanları Derneği’nin diğer STK’lar gibi ilçenin gelişimine önemli katkılar sunmaya devam edeceğine inandığını dile getirerek Adnan Ağır Başkanlığında göreve seçilen yönetin kurulu üyelerini tebrik etti.

 

Bu arada Belediye Başkanı Asaf Güven de yeniden başkan seçilen Adnan Ağır ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti, dernek üyelik formunu imzalayarak Arsuz İş İnsanları Derneği’nin yeni üyesi oldu.