Merkezi Antakya’da bulunan Arslanoğlu Otomotiv’in İskenderun Show Room ve servis merkezine Arslanoğlu Otomotiv sahibi Kemal Arslanoğlu, Ahmet Arslanoğlu ile gelen Hundayi Türkiye Genel Müdürü Önder Göker, çiçekle karşılandı.

Hyundai Türkiye Genel Müdürü Önder Göker, Arslanoğlu ailesi her sene olduğu gibi bu sene de başarılı olduğunu belirterek “Geçen sene hem satışta, hem de satış sonrasında hep ödüller aldı, başarılarını kutladık. Bu sene de şöyle ilk dört ay sonuçlarına baktık; oldukça başarılı. Onun için geldim buraya, ziyaret sebebim bu başarıları kutlamak için buradayım” dedi.

Otomotiv alanında burada ciddi bir potansiyel bulunduğuna dikkat çeken Genel Müdür Göker “Ama bir de içinde bulunduğumuz dönemin getirdiği bazı zorluklar var. Arslanoğlu ailesiyle birlikte aşıp, daha da başarılı olacağız inşallah. Otomotiv pazarı açıklandı, yeni.  Geçen senenin Nisan ayına göre Pazar yarı yarıya düşmüş. İlk dört ayda yarı yarıya düşerek geliyor. Biliyorsunuz Otomotivde bu ÖTV indirimleri 30 Haziran’a kadar uzatıldı. Onun bize katkısı oluyor bize ama en büyük sıkıntımız faizler, faizler çok yüksek yine 2’nin üzerine çıktı. Önümüzdeki büyük engellerden inşallah yakın zamanda bunları aşacağız” diye konuştu.

Geçen sene lansmanını yaptıkları Hyundai Kona modellerinin o zaman sadece benzinli motoru olduğunu hatırlatan Genel Müdür Göker “Çok soruluyordu benzinlinin yanında dizel ne zaman gelecek? diye, 12’sinde lansmanını yaptık. Oldukça iyi yüzün üzerinde sattık. İyi de talep var, müşterilerin beklentilerini karşılıyoruz. 1,6 litre çok performanslı motoru var. Şanzımanı çok özel, konforlu, ekonomik, 4 litrenin çok az üzerinde yakıyor ki, bu segment de oldukça başarılı, ekonomik bir otomobil, gayet iyi gidiyor” şeklinde konuştu.