Arsuz Belediyesi hizmet binası projesinin tanıtım programına Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP İlçe Yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri ve Birim Müdürlerinin katıldı.

Boyut Mimarlık Ltd. Şti. Adına Faruk Bozkurt Gürsoytrak projeyle ilgili sunum yaptığı toplantıda konuşan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha Belediye binası hakkında sıkıntıda olduklarını, her geçen gün nüfusu büyüyen ilçe halkına yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu dile getirdi.

 

Yeni projenin kent için asrın projesi olacağını ifade eden Başkan Nazım Culha “Kentimize yakışır şekilde hazırlandı. 100 bin metrekarelik alanı kapsayan bu proje sadece belediye binası olarak değil, sosyokültürel ve ticari alanda da halka çok büyük getirileri olacaktır. Akçalı mıntıkasında deniz tarafında anayol üzerinde bir alanda inşa edilecek. Bahara veya yaza doğru buranın ihalesi yapılır ve prestij projesi olarak baktığımız bu binayı en kısa sürede Arsuz halkımıza kazandırır ilçemize yakışır şekilde kenti 50-60 yıl taşıyacak, yani yarım asırlık bir prestij projesinin düzenlemesi içerisinde olduk. Ama tabi çok uzun ve meşakkatli bir yol” dedi.

 

24 SAAT CANLI BELEDİYE…

Projeyi 3D olarak ekranda tanıtan Boyut Mimarlık Ltd. Şti. adına Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Bozkurt Gürsoytrak binayı Arsuz halkının ihtiyaçlarına göre hazırladıklarını belirterek “Sosyal belediyecilik nasıl olur, bunun karşılı mekan nasıl olmalıdır? Cevabını aradık. Açıkçası ifade edildi, günün 24 saati yaşayabileceği bir belediye. Sadece sabah 08.00’de açılıp, akşam 17.00’de kapanan bir yer değil. Bu kentte herkesin kendini bulabildiği, ifade edebildiği, gençlik merkezi, ailesi işlerini halledene kadar çocukların vakit geçirebilecekleri alanlar yani bir eğlence, etkinlik merkezi oluşturmaya çalıştık. İleriye dönük bir kent projesi ortaya çıkardık. Bu projede sadece kendi alanımızı değil etraftaki diğer alanları da geliştirecek bir proje şeklinde ele aldık. Hatta tarımı destekleyecek, tarımsal ürünlerin satılmasında yardımcı olacak şekilde tasarladık, yeni fikirlerle de geliştirebiliriz.”