İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; Arsuz Türkiye’nin en önemli tarım ve turizm merkezlerimizden biri. Tarihi, doğal güzellikleri ve denizi ile önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Yılmaz,” Bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerekir.  Hatay Ortadoğu’ya yakın olması nedeniyle önemli bir konuma sahip. Temennimiz Suriye olaylarının sona ermesi ile bölgemizdeki sanayi, ticaret ve turizmin çok hareketleneceğini bekliyoruz. Bunların başında da  Arsuz ilçemiz gelmektedir. Tarım ve turizm potansiyeli yönünden en şanslı bölgemiz olan Arsuz,  siz değerli iş adamlarımızın azim gayretleri ile daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

ARİAD Başkanı  Adnan Ağır, Hatay’ın ve bölgenin parlayan yıldızı olan Arsuz’da daha iyi hizmet edebilmek için yoğun bir şekilde çalışmalar yaptıklarına dikkat çekerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Dernek olarak bölge ekonomisine değer katacak çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz de yapmaktayız. Dernek olarak Eğitim ve yardımlar yaparak sosyal sorumluluklarımızı da yerine getiriyoruz. Tarım ve turizm şehri olan Arsuz şehrimizin kalkınması için çalışmalar yapmaktayız. ARİAD olarak sizleri her zaman yanımızda görmenin de onurunu yaşıyoruz. Bu vesile İTSO yönetimine de çalışmalarında başarılar diliyoruz”

Arsuz İşadamları Derneğinin ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Selma Yılmaz, Yusuf Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez yer aldı.