Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Hatay milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Payas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çelik’in katıldığı temel atma törenine Karaağaç, Nardüzü ve Arsuz halkı katıldı.

 

30-40 YILDIR BEKLEYEN BİR SORUN BU

 

Bu proje sıradan bir proje olmadığını, devrim niteliğinde bir proje olduğunun altını çizen Başkan Culha,Arsuz halkının, Karaağaç ,Nardüzü  ve Arsuz’daki bütün mahallelerin özlemle, sabırla beklediği bir proje olduğunu söyledi. Arsuz da altyapının olmamasının yarattığı problemlere değinen Başkan Culha; “Yani 30-40 yıldır bekleyen bir sorun ve bu sorunu çözmek bu döneme nasip oldu. Ben oradan hareketle göreve başladığımız ilk aylardan beri gerek siyasi kadromuzdaki, gerekse idari kadromuzdaki bütün teknik elemanları da katarak bu çalışmanın içerisine, geçmiş belde belediyeleri zamanından kalma dokümanları da HATSU Genel Müdürlüğümüze ilettik. Bütün Arsuz’u kaplayan, şu anda bulunduğumuz noktanın ötesinde, yani adliyeden başlayıp Kale’ye kadar bütün bu coğrafyanın topoğrafik haritası ve altyapı projesi çizildi”dedi.

 

Bu önemli projede ihmalin olmadığını teknik problemlerden dolayı bu projenin uzadığına değinen Başkan Culha; “Ben bu projenin gerçekleşmesinde emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’aHATSU Genel Müdürümüz Mehmet Çaparali Beyefendiye, daire başkanlarımıza, özellikle Hüsna Hanıma bütün teknik elemanlarımıza, bizim belediyemizin teknik ekibine onlarda bu işin içinde. Kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

HATAY’IN HER NOKTASINA HİZMET EDİLİYOR

 

4.5 yıl önce Karaağaç’ın alt yapısından bahsedildiğini söyleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ,sadece Karaağaç ve Nardüzüne değil aynı zaman da Belen’in kanalizasyonu ve İskenderun arıtmayla buluşacak Kolektör kanalının da bu projede olduğunu söyledi.

 

Hatay’ın her noktasına hizmet götürmenin onurunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Savaş;“Şu anda Türkiye’de en çok altyapı yapan Büyükşehir Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesidir” dedi.

 

Temel atma törenine katılan CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ,CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparalide bu projenin bölge için önemli olduğuna, şehrin alt yapısına kavuşması ile vatandaşın rahata kavuşacağını ve proje sonunda herkesin bu sefayı süreceğini,daha büyük dev projelere devam edeceklerini ifade ettiler.