Başkan Adayı Asaf Güven’in eşi Behice Güven, eşinin seçim çalışmalarına mahalle mahalle geziyor. Derekuyu Mahallesi’ndeki 108 yaşındaki, 8 çocuk annesi Emine Akyıldız’ı da ziyaret eden Behice Güven kadınlarla sohbet edip onların sıkıntılarını dinleyerek notlar alıyor.

 Hep beraber çok daha güzel bir Arsuz için çalışacağız diyen  Behice Güven, “Mahallelerimizde Kadın Kültür Merkezi kurarak, bu merkezlerde kadınlara yönelik çeşitli kurslar açmayı planlıyoruz. Burada ürettiğiniz ürünleri pazarlayabileceğiniz kadın eli pazarları ile de aile ekonominize katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu pazarlarda zeytin, turşu, salça, yumurta, nar ekşisi, saç ekmeği gibi aklınıza ne geliyorsa ürettiğiniz her şeyi pazarlayabileceksiniz. Hepiniz sac ekmeği yapıyorsunuz. Sac ekmeği, şu sıralar çok ilgi görüyor ve şehirde de çok alıcı buluyor. Hatta pazaryeri size çok uzaksa, sizlere ulaşım imkânı da sağlayacağız. Siz doğal yöresel ürünler üreteceksiniz. Şehirli buna hasret zaten. Biz üretilen tarım ürünlerini, el işleri ve gıdaların tanıtımı, markalaşması ve ürünlerin pazarlanması için çalışmalar yapacağız. Bu pazarlarımızı herkese duyuracağız” dedi.

KADINLAR KAZANACAK, ARSUZ KAZANACAK

CHP Arsuz Belediye Başkan Adayı Asaf Güven de Arsuz’un aydınlık gelecek hikayesine, kadınların ellerinin bereketiyle yepyeni bir sayfa ekleyeceğini belirterek, “Kadınlarımızın gözlerindeki parıltı ve umut ışığı, aydınlık geleceğimizin teminatı.. Baharın müjdesini veren tüm kadınlarımız iyi ki varsınız.. Sizin gücünüz, bizim gücümüz olacak. Hayata geçireceğimiz projelerle siz kazanacaksınız, Arsuz kazanacak” diyerek,  31 Mart zaferinin mimarlarının da kadınlar olacağına inandığını söyledi.