Hatay’ın Arsuz ilçesinde dağınık mahalleler arası bağlantı yollarının devam ettiği ve yeni bir Gözcüler yaratacak 25 metre genişliğinde yaklaşık 2 km’lik ana yol yapımına başlandı.

 

Dağınık ve geniş olan Arsuz coğrafyasında mahalleleri birbirine bağlarken ana artelleri rahatlatmayı amaçlayan Belediye Başkanı Nazım Culha, özellikle yaz aylarında nüfusu üç katına çıkan Arsuz ilçesinde, yoğunluktan tıkanan merkez Uluçınar Mahallesi trafiğini rahatlatmak için Gözcüler Mahallesi’ne bağlayacaklarını söyledi.

 

25 metre genişliğinde 1840 metre uzunluğundaki yolun, ticari faaliyetleri de geliştireceğine değinen Başkan Culha “Gözcüler Mahallesi’nin kalkınmasına önemli katkı sunacak önemli bir yol olacak. Bürokrasiden kaynaklı geciken kadastro çalışmaları nedeniyle startı bugün verilebilen yol, Arsuz ilçesi için büyük önem taşıyor” dedi.

 

CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, CHP Arsuz Kadın Kolları Başkanı Sibel Uslu, meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları Özgür Murt ve Sedat Deveci ve de daire müdürlerinin katılımıyla açılış startı verildi.  

 

Arsuz ilçesinde tüm mahalleleri birbirine bağlayan yol çalışmalarının büyük oranda bittiğini belirten Belediye Başkanı Nazım Culha, Madenli Mahallesi’nden Üçgüllük ve Akçalı mahallelerini bağlayan yolların Höyük ve Hacıahmetli’ye bağlanması işlemlerinin tamamlandığını kaydetti.

 

Culha özellikle tarımla uğraşan bölge halkının tarlasına, bağına, bahçesine, diğer mahallelerdeki akrabalarına huzur ve güven ortamında ulaşımını sağlamak adına geniş ve konforlu yollar yapmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı.

 

“YERİNDE HİZMET, KATILIMCI BELEDİYECİLİK”

Yerinde hizmet anlayışını daha da aktif hale getirmek için Karaağaç Ek Hizmet Binasındaki makamında bölge halkını ağırlayan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Yerinde hizmet ve katılımcı belediyecilik sunacağız. Mahallelere yerinde hizmet verebilmek adına belediye hizmetlerinin yaygın bir şekilde sürdürüyoruz. İlk günden bu yana devam eden Emniyet Müdürlüğü hizmetleri gibi, özellikle Karaağaç Mahallesi’nde Hatsu veznesi ve Nüfus İşleri Müdürlüğü şefliği kurulması için çalışmalar son aşamaya geldi. Arsuz’u ileriye taşımak için doğru zamanda, doğru yerde ve doğru hizmetler yapmaya özen gösteriyoruz. Halkımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve daha yaşanılabilir marka bir şehir ortaya koymak için bugün burada mahalle sakinlerinin ve esnaflarının talep ve önerilerini dinleyerek sorunları yerinde tespit etmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.