Arsuz’da yaşanan kazalarda çok sayıda gencin hayatını kaybetmesi, acil ve hastalık durumunda en yakın hastanenin İskenderun’da olmasından dert yanan vatandaşlar harekete geçerek çareyi seslerini devlet yetkilerine duyurmakta buldu.

 

Özellikle 2019 Yılının ilk dakikalarında meydana gelen kazada iki lise öğrencinin kaza sonucu hayatını kaybettiğini, en yakın sağlık notasının 30 kilometre uzaklıkta İskenderun’dan yola çıkan sağlık ekiplerinin geciktiğine dikkat çeken vatandaşlar, için iki gencin hayatını kaybetmesi bardağı taşıran son damla oldu.

 

Arsuzlu, genci yaşlısı öğrencisi emeklisi toplumsal bir reaksiyonla yıllardır ihtiyaç duydukları Devlet Hastanesinin ilçelerinde de yapılması talebiyle ellerinde pankartlarla yürüdü. Kent Meydanına doğru uzun kortej oluşturan kalabalık topluluk ellerde pankart ve dövizlerle yürüyen öğrenciler burada seslerini yükselterek “İlçemize hastane yapılmasını istiyoruz” sloganları da attılar.

 

Kent meydanına ulaşan Arsuzlu, hastane taleplerini yüksek sesle dile getirdi, kısa bir süre oturma eylemi de yaptı ve daha sonra Başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere, Sağlık Bakanlığı ve ilgili birimlere ulaştırılmak üzere imza kampanyası başlattı.