Gelişim hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek ve İnfertilite  (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut’un uyguladığı aşılama tedavisiyle ikiz bebek sahibi olan Taşdelen çifti, 1 bebek isterken ikiz bebeklerin doğması ile çifte mutluluk yaşadıklarını ifade ettiler.

 

Aşılama yönteminin özellikle genç yaşlarda daha etkili olduğunu vurgulayan Op. Dr. Ozan Turgut, uzun süre doğal yollarla gebe kalamayan hastalara uygulanan yöntem ile olumlu sonuçlar aldıklarını kaydetti. Turgut; “Fatma Hanım da bu nedenden ötürü polikliniğimize başvurdu ve aşılama yöntemiyle gebe kaldı. Sağlıklı seyreden gebelik sonrasında ise doğumu gerçekleştirdik. Bebeklerimiz şuan gayet sağlıklı”şeklinde açıklama yaptı.

 

Çifte bebek mutluluğunu yaşayan Anne Fatma Merve Taşdelen evlendikten bir süre sonra çocuk sahibi olmak istediklerini, hamile kalamadığını söyledi. Gelişim hastanesine gelerek  Doktor Ozan Turgut’la görüşerek yapılan tetkikler sonucunda kendisine aşılama tedavisi uygulandığını ifade eden anne Taşdelen; “İlk uygulamayla çift yumurta ikiz bebeklerim olacaktı. Şuan bir aylık bebeklerimi kucağıma alıyorum. Gerçekten mucize gibi. İkizlerimize Ali Yiğit ve Ayşe Yade isimlerini verdik” diye konuştu.

 

Op. Dr. Ozan Turgut’a teşekkür eden anne Taşdelen bir mucize yaşadıklarını Gelişim hastanesi sağlık personeli de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.