Kutlama töreninde Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Bandosu halka konser verdi. Atatürk Bulvarı üzerindeki parkta  düzenlenen etkinlikte Adana 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Bandosu’nun konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

İskenderun’un   kurtuluş’unun 80’nci yıldönümü nedeni ile düzenlenen etkinlikte  konuşan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Kurtuluş Bayram’ını 5 Temmuz 1938 gününde olduğu gibi bu günde gururla, sevinçle kutluyoruz. Bu önemli gün için çeşitli etkinlikler düzenledik.Konser’in düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.

 

80. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen askeri bando takımı konserine, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Garnizon Komutanı ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Deniz Üs Komutanı Kurmay Albay Aykar Tekin, İskenderun Sahil Güvenlik Grup Komutanı SG Yarbay Çağın Taşkın, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.