İskenderun 51.Bakım Fabrika Müdürlüğü, Modern Evler Mahallesinde bulunan Yunus Emre Ortaokulu’nda, bütün sıraların onarımını ve dersliklerin boyasını yaptırdı, Atatürk köşesini yeniledi.

 

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 51’nci Bakım Fabrika Müdürü Albay Can Afacan, Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanlarının da hazır bulunduğu bir etkinlikle yenilenen sınıfların açılışı gerçekleştirildi. Etkinliğe ayrıca okulun yenilenen sınıflarına isimleri verilen Şehit Aileleri de davet edildi.

 

Etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı, ardından Tosyalı Camii imamı Kuran tilaveti okudu. Sınıfların gezilmesi esnasında Şehit yakınları ve katılımcıların duygu dolu anlar yaşadıkları gözlendi.

 

Şehit yakınları da, başta Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Cihangir Kaya ve 51’nci Bakım Fabrika Müdürü Albay Can Afacan’a emeği geçen Astsubay, Mühendis, işçilerle erlere minnettar olduklarını ifade ettiler.

 

Kaymakam İskender Yönden de, şehit yakınlarına seslenerek “Asıl sizlerden Allah razı olsun, onlar var ki, biz varız. Askerimiz, polisimiz hem şehit oluyor, hem görev yapıyor, hem de bu okul gibi birçok yerin bakım onarımlarına katkı veriyorlar” dedi. Kaymakam Yönden, şehidin adının verildiği sınıfta duygulanan ve gözleri dolan şehit yakınını da teselli etti. 

 

Sınıfları gezen Kaymakam Yönden öğrencilere bilgiler vererek “Bu sıraların kimlerin ellerinden geçtiğini biliyor musunuz? Şimdi asker burada iki türlü var. bir tanesi asker kıyafetiyle gördüğünüz gibi, yeri geliyor şehit oluyorlar. Ama başka şey de yapıyorlar, şu gördüğünüz sıraların onarımının tamamını komuta abinizin koordinesinde olan bir ekip var, onlar yapıyorlar. Beraberinde de takların, topların tüfeklerin silahların tamamını bu ekip onarıyor, tekrar orduya savaşmak için gönderiyor” diye konuştu.