Mete Aslan Bulvarı üzerindeki Seçim bürosunun ara sokağında kalabalık bir kitleye hitap eden Demokrat Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Mete Aslan iki dönem aradan sonra ‘Nerede kalmıştık?’ diyerek seçmenin iki adaya mahkum edildiğini ancak İskenderun’un üçüncü bir alternatifi olduğuna vurgu yaptı.

 

ASIL İTTİFAK BURADA

Diğer partilerin anıldıkları ittifaklarını anımsatan DP’li Mete Aslan farklı farklı ittifakla meydanlarda yer alan siyasi partilerin aksine Burada İskenderun ittifakıyla yola çıktıklarını, asıl ittifakın burada, bu meydanda olduğunu söyledi.   

 

BİZ KENDİMİZ, SİZLER İÇİN ADAY OLDUK

Hitap ettiği kalabalığa ‘ömür boyu bir başkasına inanmadığı birisi için aday olur mu, hayatta Mete Aslan satıldı mı, satın alabilecek sermaye var mı?’ diye soran Demokrat Parti İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan “İşte sizin kafanızı karıştırmak, bulandırmak için diyorlar ki; filan adına, işte bunun kazanması için aday oldu. Yok, işte buna hizmet için… Asla, biz kendimiz, sizler için aday olduk. Allah bu canımızı almadığı müddetçe, bu yoldan bizi hiç kimse çeviremez. Biz Memleketimizin fedaisi olduk. Ben her şeyimi düşündüm taşındım. Bu kentin insanını düşündüm, şehrini, sokağını, caddesini her tarafını… Kendi kentime, ben kendimden lüzum gördüm. –Ulan Mete Aslan dedim, sen bu memlekette yaşıyorsun ayıp değil mi sana! Şimdi ben bunu diyeceğim, siz de beni gece gündüz destekleyeceksiniz telefonlarla, aday ol aday ol ve ben size ihanet edeceğim, bir başkasına çalışacağım. Var mı öyle bir şey! İnandığım gibi bu davanın sonu bizim zaferimiz, sizlerin zaferi olacak” diye konuştu.   

 

“EY GENÇLER İBRET ALIN BENİ...”

Beş sene zarfında ne kahveye, ne de meyhaneye gittiğini ifade eden Mete Aslan “Nereye gittim biliyor musunuz? Hukuk Fakültesine gittim, öğrencilik yaptım. Ey gençler ibret alın beni. Herkes diyor ki Mete Aslan yaşlandı. Allah için bakın, hiç yaşlanan bir tarafım var mı? Aklın kafada, beyinde olduğunu unutuyorlar. Bugün Trump 83 yaşında dünyayı karıştırıyor. Yani biz İskenderun’u karıştıramaz mıyız? Eski CHP Genel Başkanı 83 yaşında Allah uzun ömürler versin. Ne güzel hizmetler yapıyor. Bakın Türkiye geneline, ben sıraya giremem yaşlılıkta…” şeklinde konuştu.  

 

HERKESİN OYUNA TALİBİM

Esnaflar bu memleketin temel direği olduğuna da değinen Mete Aslan şunları söyledi: “Efendim ‘Mete Aslan öç almaya geliyor’ niye ben kimden öç alacam, esnaflar bu memleketin en etkin en ekonomik güçtür. Biz onlarla çok iyiyiz. Bizim de hatamız olabilir, biz de zaman zaman eksik yapmışızdır veya personelim yapmıştır. Eğer gerçekten kanunsuz, gerçekten bilinçsiz, onları rencide edecek bir hareket varsa, geçmişimden bile özür dileyebilecek kadar da ben esnafımı seviyorum…2009’da nerede kalmıştık, o zaman devam. Ben Bütün siyasi partilerin, İskenderun’da nefes alan her türlü varlığın oyuna talibim. Benim için hiçbiri diğerinden farklı değildir. Bizde ayrım olmayacaktır, herkese eşit hizmet yapacağız. Hep beraber bu memlekete hizmet edeceğiz.”