İskenderun İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen, İskenderun Teknik Üniversitesi, Gençlik Merkezi Müdürlüğü ve bazı özel eğitim kurumlarının da desteklediği okuma etkinliği ilgi gördü.

 

İskenderun Halk Kütüphanesi, Gençlik Merkezi, İskenderun Teknik Üniversitesi ile Yükseliş Kolejinin destekleriyle düzenlenen Kitap okuma etkinliğine İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk ve bazı kurum müdürü katıldı.

 

Üniversite öğrencilerinden, lise ortaokul ve Anaokuluna kadar birçok okulun katıldığı bu etkinlikler herkes tarafından yoğun ilgi gördü. Kitap okumanın farkındalığını yaratmak için gerçekleştirilen bu etkinliklere sahilde gezen vatandaşlar da katılım gösterdi.

 

Kaymakamlık Vakıf toplantısı için bir araya gelen kurum müdürlerini alarak Anıt alanına gelen İskenderun Kaymakamı Soytürk de burada öğrencilerle sohbet ederken, öğretmenler de Kitap okuma alanına gelen Kaymakam ve kurum müdürlerine kitap vererek onların da bir kitap okumalarını sağladılar.

 

Kitap okumanın çok önemli olduğuna vurgu yapan öğrenciler “Burada olmaktan çok mutluyuz herkesin kitap okuması lazım” dediler.

 

Kitap okuma alışkanlığını yaymak için geleneksel hale getirilen bu etkinlikle ilgili kısa açıklamalarda bulunan Halk Kütüphanesi Müdiresi Harika Leyla Yaman da “Burada gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle insanların kitap okuma alışkanlıklarını daha yükseğe taşımak istiyoruz bu konuda çalışmalarımız sürüyor dedi. İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin ise Her yıl yaptığımız bu çalışma gerçekten çok iyiye gidiyor. Üniversitenin ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımı ile kitap okuma etkinliğimiz daha da iyiye gidecek açıklamasını yaptı. İskenderun teknik üniversitesinden Nuriye Güreş ise bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyorum. Kitap her yerde okunmalı bu nedenle bizlerde burada bulunuyoruz” diye konuştu.

 

Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve yaygınlaştırılmasına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Kaymakam Soytürk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapılacak toplantı öncesinde bu güzel ve anlamlı etkinliğe destek vermek amacıyla Vakıf Mütevelli Heyeti Üyelerinin de eşliğiyle ziyarette bulunduklarını söyledi.