Samandağ’da Belediye Başkanı Mithat Nehir’den, STK temsilcileri ve işadamlarına kadar çok geniş tabanlı katılımın bulunduğu toplantıda konuşan ATSO Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan adayı işadamı Ali Kavak’a ilgi dikkat çekti.

 

ATSO’YU ÇOK ETKİN KILACAĞIZ

İşadamı Ali Kavak, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası yönetim ve başkanlığı görevini toplumsal sorumluluk olarak addettiğini vurgulayarak “Bu görevi içimizden birinin üstlenmesi gerektiğine inandım. Bu inançla bu göreve talip oldum. Göreve geldiğimizde ATSO’yu çok etkin kılacağız, kadınlarımızla beraber” dedi.      

 

SAMANDAĞ’I CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRELİM

ATSO Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda göreve gelmeleri halinde, Samandağ’a ne yapılabileceğini önlerine koyacaklarına dikkat çeken Başkan adayı işadamı Ali Kavak “Samandağ ne kadar güzel coğrafyada şu an, ekonomik ve sosyal anlamda daha etkin, halkın bu coğrafyadan daha yararlanabileceği duruma getirmek lazım. Belki Türkiye’nin en güzel sahiline sahibiz, bu sahil, bu güzel coğrafya, şu ana kadar arzu edildiği şekilde değerlendirilememiş. Bunun birçok nedeni var ama her şeyi birilerinden beklemek doğru değildir. Sevgili Samandağlı işadamları, her şeyi dışarıdan beklemeyelim, her şeyi devletten de beklemeyelim, el ele verim. Bölgeyi kalkındırarak, bu güzel ülkemizi, bölgeyi cazibe merkezi haline getirelim” diye konuştu.

 

Tarım, ticaret, turizm, taşıma ile dört alanda Samandağ’ı cazibe merkezi haline getirmek gerektiğinin altını çizen işadamı Kavak “Tarımın geliştirilmesi yönünde ben 2005 yılında ATSO Başkanıyken Tarım organize sanayi projesini hazırladım. Ama maalesef iki yıl oda başkanlığı yaptım, oradaki ömrümüz vefa etmedi. 2005 yılında benim geliştirdiğim Türkiye’de ilk defa gündeme gelen proje dün Adana Ticaret Odası, Karataş bölgesinde Tarım Organize Sanayi Bölgesini oluşturuyor. Biz niye yapamadık? Önümüzde hiçbir engel yok! Özellikle Samandağ bölgemiz Türkiye’de seracılık alanında çok büyük bir mesafe kat etmiş çok büyük bilinçli üreticisi, ihracatçısı hem işadamları bilinçli ancak burada bir organizasyon ve koordinasyon eksikliği var. İnşallah biz ATSO yönetimine geldiğimiz zaman, buradaki STK’larla her ay mutat toplantı yapacağız, Samandağ’ın sorunlarını masaya yatıracağız, çözümü noktasında da birlikte hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

BAŞARI OTURDUK YERDE GELMEZ!

Başarının diğer STK’larla birlikte hareket ederek geleceğinin altını çizen işadamı Kavak şunları kaydetti: “Siyasi kurumlar, bürokrasi ve diğer tüm paydaş kurumlarla iyi ilişkiler kurarak sağlanır. Başarı oturduk yerde gelmez. Başarı için çalışmak lazım, koşturmak, iyi ilişkiler kurmak lazım, dolayısıyla biz sizlerle birlikte, STK’larla birlikte çok güzel projelere imza atacağız”