Payas Mimar Sinan İlkokulunda düzenlenen programa YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof Dr.Güler Alkan, Payas Belediye Bakanı Bekir Altan, Payas İlçe Milli eğitim müdürü Eray sarı, projenin yürütücüleri Serap Çam ve Müge Güler, İskenderun Teknik Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nurten Çelik, Avukat Uzman Arabulucu Aylin Akbay Rende ve Deniz Bilgay  katıldı.

 

Okulda yapılan kitap bağışıyla ilgili kısa bir açıklama yapan Serap Çam; “ Gerçekten böyle bir çalışma bizleri oldukça mutlu ediyor. Öğrencilerimize yaptığımız her yardım bizlerin kalbini huzura kavuşturuyor “dedi.

 

Projenin diğer ortağı Müge Güler ise bu kitapların okullara getirilmesinde okul aile birliğinde yer alan arkadaşların desteğinin büyük olduğunu ifade etti. Müge Güler; “ Bizimle iletişime geçerek okul kütüphanesinin boş olduğunu ve kitaplara ihtiyaçlarının olduğu bildirildi. Bizlerde hemen arkadaşlarımızla harekete geçerek 700 adet kitabı, 7 adet satranç takımını ve 1 adet bilgisayarı okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda toplamayı başardık. Bunları sizlerle paylaşmaktan son derece mutluluk duyuyoruz “ diye konuştu.

 

Devlet olarak ellerinden gelen tüm çabayı gösterdiklerini dile getiren Payas Milli Eğitim Müdürü Eray Sarı, çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılayarak onların iyi bir eğitim almalarını istediklerini söyledi.

 

Payas’ta bulunan tüm okullara bugüne kadar ciddi destek sağlayan Belediye Başkanı Bekir Altan ;“Burada bu hassasiyeti gösteren gönüllü bayanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bundan 20 yıl önce ben bu okulda müdürlük yaparken Tosyalı ailesi böyle bir destek vererek çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılamışlardı. Aradan 20 yıl geçti ve tekrar İskenderun’dan bir el buraya uzandı. Demek ki yalnız değiliz çocuklarımıza verdiğiniz değerden dolayı bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ederim” dedi.