Av. Mustafa Serdar Gözüküçük, toplumsal birlik ve beraberliğin, dostluğun ve dayanışmanın en yalın yaşandığı Ramazan ayının, insanın gönlünün arınarak sabır denen kutsal erdemin daimi bir karakter haline geldiği ve paylaşma erdeminin tatbiki ile huzura erdiğimiz müstesna bir zaman dilimi olduğunu söyledi.

 

Bu ay; Yoksulların ve çaresizlerin halinden anlama şuuru kazanılan, nimetlerin kadrini idrak edildiği, ruhani bir gelişim mevsimi olarak niteleyen Av. Mustafa Serdar Gözüküçük “Paylaşım, yardımlaşma ve dayanışma merhametin doruğa ulaştığı bu ayda, sofralarımızı ve gönüllerimizi ihtiyaç sahiplerine açmalıyız. Yardıma muhtaçların yanında onlara destek olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Mübarek Ramazan ayının başta İskenderun halkı olmak üzere, ülkemiz ve tüm İslam Âlemine hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

 

Ak Partili Av. Mustafa Serdar Gözüküçük, ABD elçiliğinin taşınmasını protesto eden göstericilere karşı İsrail'in aşırı ve öldürücü güç kullanmasının kabul edilir bir durum olmadığını da vurguladı.