Primemall AVM’de dünya engelliler günü dolayısıyla Samsung ile Engelsiz İskenderun Derneği tarafından düzenlenen etkinlik yoğun ilgi gördü. Etkinlikte down sendromlu çocuklar çeşitli oyunlar oynayarak keyifli dakikalar yaşadılar. 

 

Düzenlenen etkinlik öncesinde bir konuşma yapan Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, her sağlıklı bireyin bir engelli adayı olduğunu belirterek amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

 

İskenderun Samgung Mağazalar Koordinatörü Sertan Ballar ise sosyal sorumluluk projesi kapsamında böylesine güzel ve anlamlı bir etkinlik düzenlediklerini vurguladı.

 

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de sadece bir gün değil her zaman engellilerin yanında olduklarının altını çizerek “Bu çocuklarımızı bir nebzede olsa mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere. Tüm engelli vatandaşlarımızın engelliler günü kutluyorum” dedi.

 

Etkinlikte down sendromlu çocuklar önce harmandalı ve ardından kolbastı oynadı. Aileleri de bu anları cep telefonları ile kayda almayı ihmal etmediler. Etkinliğe katılan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'e down sendromlu çocukların sevgi gösterisi dikkat çekerken, duygu dolu anların yaşandı.

 

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'de etkinliğe desteklerinden dolayı firma yönetimine teşekkür ederek plaket takdim etti.