Türkiye Tekvando şampiyonasında  59 kg. bayanlarda Türkiye şampiyonu olan Azra Tuba Toruna plaket takdiminde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO yönetim kurulu üyeleri Selma Yılmaz, Sanem Akpınar, Müfit Tennioğlu, Hıdır Güneş ve İTSO Genel sekreteri Figen Gül dönmez de yer aldı.

 

İTSO olarak sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de önem verdiklerini dile getiren  Başkan Levent Hakkı Yılmaz, gösterilen başarıdan dolayı sporcu Azra Tuba Torun’u tebrik ederek bu başarısını Avrupa Şampiyonasında da göstereceğine inandıklarını belirtti.Başkan Yılmaz Torun’a plaket takdim etti.

 

Turnuvaya çok sıkı bir şekilde hazırlandıklarını dile getiren Karasopa Tekvando Spor Kullübü antrenörü İsa Karasopa , Sporcu Azra Tuba Torun’un 59 kilo da gururları olduğunu ,şimdiki hedeflerinin Avrupa şampiyonu olduğunu ifade etti.

 

Elde edilen bu başarının İskenderun’un ve tüm Hatay’ın başarısı olduğunu vurgulayan Karaboğa, Avrupa şampiyonluğundan aynı gururla döneceklerini kaydetti.