Liselere giriş sınavlarında il ve ilçe çapında her sene derece alan, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu sosyal etkinlikler ve sportif etkinliklerle birçok başarı ve etkinliğe imza attı.

 

Bahar şenlikleri kapsamında, düzenlenen sosyal etkinlikler ile öğrenciler okul kermesi; resim sergisi, tiyatro gösterisi, şiir dinletisi,müzik etkinlikleri olarak  okul öğretmenleri tarafından başarı ile sergilendi.

 

23 Nisan’da Mehmet Akif Ersoy ortaokulu yıldız futbol takımı Türkiye yarı finallerine kadar çıktığını, Türkiye’de en iyi 20 takım arasına girdiğini ve İskenderun’u en iyi şekilde temsil ettiğini söyleyen Okul Müdürü Yusuf İskender Gözüberk; “Başarılarımız her sene katlanarak artmakta ve bu bizi gururlandırmaktadır. Bu sene 2 Haziranda yapılacak liselere giriş sınavında öğrencilerimizin büyük abileri ablaları gibi yine büyük başarı elde edip ailelerini ve bizleri onurlandıracağına inanıyorum. Amacımız akademik başarının yanında öğrencilerimizin ilgi ve becerileri doğrultusunda en iyi yerlere girmelerini sağlamaktır . Okulumuzun başarısı idare öğretmen öğrenci veli ekibinde herkesin sorumluluk bilincinin yüksek olması sayesindedir” diye konuştu.