Ailelerin de katıldığı karnelerini ve başarı sertifika töreninde öğretmenleri ve arkadaşlarıyla vedalaşan Bahçeşehirli öğrenciler, yaklaşık 3 ay sürecek olan yaz tatiline çıktılar.

 

Törende konuşan Okul Müdürü Mustafa Uçan yoğun bir seneyi sınavlar, projeler, STEM, Robotik Kodlama çalışmaları, Master Junior programı, sosyal, kültürel, müzik ve sportif çalışmalarla, başarı ve ödüllerle dolu dolu yaşayarak geride bıraktıklarını söyledi.

 

Hem okulu, hem de şehri ulusal yarışmalarda, turnuvalarda, etkinliklerde başarıyla temsil ettiklerini de belirten Okul Müdürü Uçan “Öğrencilerimiz tüm bu çalışmalardan önemli kazanımlar elde ettiler. Tüm bu çalışmalarda özverileriyle katkı sunan öğretmenlerimize ve bizlere güvenerek hep yanımızda olan velilerimize çok teşekkür ediyoruz.  Okulumuzda çocuklarımıza güzel hizmetler veren idari ekibimize, yemek, temizlik ve güvenlik ekibimize de çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimiz de öğretmenlerimiz de tatili, dinlenmeyi hak ettiler. Yalnız bir şeye de dikkat çekmek istiyorum: Bizde yaz tatili uzun olduğu için ciddi öğrenme kayıplarına yol açıyor. Bu nedenle tatilin yanı sıra, mutlaka kitap okumalısınız (sizlere önerilen kitap listeleri hem dağıtıldı, hem panolara asıldı), yabancı dilinizi edinmeye ve kullanmaya devam etmelisiniz” diye konuştu.

 

Öğrenciler karnelerini, belgelerini ve hazırlanan tatil çalışma kitaplarını alarak, duygusal bir ortamda birbirleriyle vedalaştılar.