İskenderun Bahçeşehir Koleji Müdürü Mustafa Uçan, her yıl olduğu gibi bu dönemde de burslu öğrenciler okutmak için bir kez daha harekete geçtiklerini belirterek “Akademik eğitiminin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleriyle geleceğe hazırlayan okulumuz Bahçeşehir Koleji, öğrencilere burs olanakları sunuyor. Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi 23 Şubat cumartesi günü 4-5-6 ve 7. sınıf öğrencileri için İskenderun Bahçeşehir Koleji Kampüsü’nde de sınav yapılacak” dedi.

 

        Öğrencilerin başarılarına göre yüzde 92’ye varan burnslarla ödüllendirileceğini aktaran Kolej Müdürü Uçan şöyle konuştu:

        “Kaliteli eğitimi Türkiye’de daha fazla çocuğa ulaştırmak misyonuyla yola çıkan ve bugün Türkiye’nin 56 ilinde bulunan 125 kampüsünde 75 bini aşkın öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Koleji, uyguladığı eğitim modelleriyle geleceğin dünyasında fark yaratacak bir nesil yetiştiriyor. Farklı disiplinlerin bir arada kullanılabilmesi için gerekli becerileri kazandıran STEM eğitiminin Türkiye’deki öncülüğünü yapan kolejimiz, tüm kademelerinde uyguladığı STEM+A eğitiminin yanı sıra Çift Dilli Eğitim, Master 6, Master Junior, Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Kodlama ve Robotik gibi eğitim model ve uygulamalarıyla öğrencilerin bireysel öğrenme stillerine ve çok yönlü gelişimlerine uygun bir eğitim veriyor.”

        Müdür Uçan, son olarak da, bölgenin tüm öğrencilerini 23 Şubat’ta yapılacak sınav için okullarına davet etti.