Uzun yıllar İskenderun’da İlçe Spor Müdürlüğü, İskenderunspor’un teknik direktörlüğü yapan spor adamı İlker Sökmen, memlekete gelerek dostlarını ziyaret etti, hasret giderdi.

 

İskenderun’a arkadaşlarını ve sevdiklerini görmeye geldiğini belirten spor adamı İlker Sökmen, süper amatör liginden BAL (Bölgesel Amatör Ligi)ne yükselme başarısı gösteren İskenderun Belediye sporu camiasını kutladı.

 

Kentte uzun yıllar spora emek veren bir kişi olarak İskenderunspor’un şu anki başarısını kutladığını, emeği geçen, sahip çıkan Belediye Başkanı ve yönetimi ile turuncu-mavili severleri tebrik eden spor adamı Sökmen “Bundan sonraki üst ligde de başarılar diliyorum. İnanıyorum bizim yaşadığımız güzel günleri de şimdikilerde görürler. İskenderun’un her zaman ülkede bir yeri vardır. Futbolda İskenderun mücevher gibidir. İnşallah İskenderun spor daha üst lige çıkarak bizim gibi emekçi olan insanları da mutlu ederler” dedi.

 

İskenderun’daki spor potansiyeline rağmen en büyük eksikliğin kentlide iyi bir organize yapamaması olduğunu vurgulayan Sökmen “Herkesin bu takıma sahip çıkmamasından dolayı sıkıntı yaşanıyor. Artık herkesin sahip çıkması lazım, şuanda çok iyi, kişiler takımlarına sahip çıkıyor. Bunlara da herkesin destek olması lazım, bizim dönemlerimizde iyi yöneticiler ve iyi oyuncular vardı ve herkes bunun için çabalıyordu. Gerçekten İskenderunspor her zaman en iyi yere layıktır” diye konuştu.