Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Tarihi Payas Külliyesinde bulunan makamında İTSO yönetimini ağırladı. Aslına uygun restoresine devam edilen Tarihi Payas Külliyesinin son durumu hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Bekir Altan, sivil toplum kuruluşlarının bölge ekonomisinin lokomotifi konumunda olduğuna vurgu yaptı.

 

İTSO Meclis ve yönetimine hayırlı olsun dileklerini de ileten Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, “Hatay’ın tarihi şehrinde eğitimden kültüre, sanayisinden tarımına ve doğal güzellikleri ile önümüzdeki yıllarda bölgenin cazibe şehri haline dönüştürmek için çalışmalar yapmaktayız” dedi.

 

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da Payas bölge için tarihi ve doğal güzelliği, sanayi ve turizmle iç içe bir şehir olduğuna işaret ederek “Böylesi önemli bir şehre yapmış olduğunuz hizmet ve kazandırdıklarınız gerçekten takdire şayandır. Şu an bulunduğumuz yerde tarih ile iç içeyiz. Geleceğimize ışık tutacak olan böylesi mekanların korunması, muhafaza edilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması lazım.  İTSO olarak her zaman yanınızdayız ve gerek bölgemiz ekonomisi gerekse tarihi ve kültürümüze değer katacak projelerde yanınız da olduğumuzu da belirtmek isteriz” diye konuştu.

 

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’ın ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt ve İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de yer aldı.