Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde yola devam edilmesi gerektiğini söyledi.

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, hafta sonu yapılacak olan CHP kurultayı öncesi değerlendirmede bulundu. Culhla,” Cumhurbaşkanlığı referandum oylaması süresince oluşan “Hayır”  blokunun bir bütün CHP’lilerden oluşmadığı gerçeğiyle, Kemal Kılıçdaroğlu’nun çok geniş kitlelere ulaşan “Hayır” blokunun  liderliğini başarılı bir şekilde yürüttü.” diyerek şöyle devam etti; 

“Tüm Cumhuriyet kazanımlarının,demokratik parlamenter sistemin muhafazası adına gösterilen duyarlılık ve  doğal refleksin sonucu oluşan hayır blokunun, bir bütün partililerimizden oluşmadığından kabulle, partimizin, genel başkanımız Kılıçdaroğlu liderliğinde, çok geniş kitlelere ulaşan hayır blokuna başarılı bir şekilde bir merkez olduğu, layıkıyla yön verdiği ve tarihi bir misyon üstlenerek bir Çatı olduğu tartışmasız bir gerçektir.

Cumhuriyetimizin laik,  demokratik, hukuk devleti kimliği üzerinde hiç olmadığı kadar, kara bulutların, tehditlerin var olduğu böylesi puslu bir ortamda, inandığımız tüm değerlerimizi, var gücümüzle müdafaa edilebilmek kaçınılmaz tarihi bir sorumluluktur. Bu tarihi sorumluluğun bilinciyle sayın genel başkanlığımızın liderliğinde, mevcut bloğun konsolidesinin ötesinde daha da büyüterek bu tarihi varoluş mücadelesine, tereddüt etmeksizin, kararlılıkla, en ön saflarda, layıkıyla öncülük edeceğine inandığımız sayın genel başkanımızı selamlıyor, bu mücadelede tüm yüreğimiz ve var gücümüzle yanında olduğumuzu, olmaya devam edeceğimizi bildiriyoruz.

CHP bir kurucu değer olarak, ülkemizin kuruluşunda üstlendiği misyonuyla aynı kararlılık ve yüreklilikle tüm değerlerine sahip çıkacaktır. Partimizin 3-4 şubat tarihindeki demokrasi şöleni sonrasında, istisnasız tüm yoldaşlarımızla mücadeleye soluksuz devam edeceğimizden hiçbir şüphem yoktur çünkü;

CHP inanan yürekli insanların partisidir, 

CHP Cumhuriyet'tir.”