Hatay’da Arsuz ilçe Belediyesi Başkanı Nazım Culha, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladığı tüm kadın personeline idari izin vererek aileleriyle bu özel günü geçirme fırsatı tanıdı.

 

Kadınların hem iş hayatında hem de aile içindeki fedakârlığına dikkat çeken Başkan Culha, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle belediyede çalışan emekçi kadınların hem gününü kutladı hem de onlara bir sürpriz yaparak tüm emekçi kadınlara bu özel günde sevdikleriyle beraber olma fırsatı sunarak idari izin verildiğini açıkladı.

 

Başkan Culha, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bünyesinde onlarca emekçi kadını çalıştırdıklarını vurgulayarak bu kadar çalışmanın mutlak bir mükâfatının olması gerektiğini söyledi.

 

Kadına yönelik şiddete de değinen Nazım Culha, 2017 yılında 409 kadın öldürüldüğünü, 387 çocuk cinsel istismara uğradığını belirten Culha “Kadın; İnsan olabilmenin temellidir, Havva’dır, hayatın devamlılığıdır, en büyük mutluluğun ardındaki kahramandır. Kimseye zarar vermeyen, herkese faydası olandır. Eşinin, babasının hatta evladının zulmünü görendir kadın” dedi.

 

8 Mart’ın başka bir anlamı olduğunu vurgulayan Nazım Culha, Gezi parkına destek eylemleri sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’ ide unutmayarak doğum gününü kutladı.