İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Dünya Bankası (World Bank) Türkiye Direktörü Johannes Zutt ve beraberindeki heyet makamında konuk etti.

 

Dünya Bankası (World Bank) Türkiye Direktörü Johannes Zutt ile beraberindeki heyeti ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu ifade eden İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “İskenderun bölgesi demir çelik, filtre ve yassı mamul üretimi açısından adından sıkça söz ettirir bir konuma geldi” dedi.

 

Bölgenin denizi ile limanları, doğası, sosyal ve kültürel yapısı ile adeta bir cazibe merkezi olduğunu vurgulayan Başkan Seyfi Dingil “Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından bir kaçı bölgemizde faaliyet göstermektedir. Bizlerde belediye olarak işadamlarımızın, yatırımcılarımızın ve girişimcilerimizin her zaman yanında olduk olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Dünya Bankası (World Bank) Türkiye Direktörü Johannes Zutt ise Dünya Bankası Türkiye heyeti olarak çeşitli bölgelerde ziyaretlerde bulunduklarını belirterek şunları kaydetti: “Dünya bankası olarak amacımız yoksulluğu azaltmak ve refahı artırmaktır. Bu çerçevede projelere çeşitli krediler verilmektedir. Hatay bölgesinde de çalışmalar ve ziyaretler gerçekleştirip sektörler hakkında analizler gerçekleştiriyoruz. Bilgi alışverişlerinde bulunuyoruz”

 

Ziyaret sohbet ortamında devam ederken karşılıklı fikir alışverişlerinde de bulunuldu.