Olağan Genel Kurulunu tek listeyle gerçekleştiren İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Odası’nda güven tazeleyen Uğur Fırat Başkanlığında yeni yönetim gençlerle takviye edilerek belirlendi.

 

Memo Restoran’da yapılan Olağan genel kurulda İskenderun Kuyumcular ve Saatçiler Oda başkanlığı görevini yürüten ve aynı zamanda HESOB Başkanvekili Uğur Fırat esnafın tam desteğini alarak tek listeyle seçime gitti.

 

Genel Kurulda konuşan Başkan Uğur Fırat, kuyumcu esnafı için önemli kararların alınması gerektiğini belirterek, Türkiye’de özellikle bilezik fiyatları en yüksek iki ilçeden birinin İskenderun olduğunu söyledi.

 

Yakın çevre iller ile İskenderun kuyumcularının satış fiyatları arasında 8-12 lira fark bulunduğunu da ifade eden Başkan Fırat “Vatandaşlarımız durumları bu kadar kötüyken bizlerin değişik fiyatlarla satış yapmamız doğru değil. Buradan tüm üyelerimize sesleniyorum; bilezikteki fiyatları 5 lira aşağı verelim ki, vatandaş altın alsın. Kuyumcu para kazansın. Dolayısıyla birlik içerisinde kimse kimsenin işini bozmadan ekmeğine baksın” dedi.

 

DÖRT LİRA İNDİRİME GİDİLDİ

Başkan Uğur Fırat’ın kongrede yaptığı bilezikte indirim önerisi tüm üyelerden destek buldu ve fiyat 4 lira indirime gidilmesi oy birliğiyle kararlaştırıldı.

 

Genel Kurulda ayrıca Kuyumculuk mesleğinde 35 yılı geride bırakanlara HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz ve Ticaret İl Müdürü Halit İmrek tarafından onur plaketi verildi.

 

Yine çiçekçilerden de mesleğin büyüklerine plaket takdim edildi. Tek listeyle gidilen seçimde Başkanlığa Uğur Fırat yeniden seçilerek güven tazeledi. Yönetim kurulu üyelikleri ise şu isimlerden oluştu: İsmail Güller, Adil Köybaşı, Ayhan Sağıroğlu, Nebil Tabaş, Samet Topçu ve Hakan Abacı.